Курс письменницької майстерності

Щоб тебе почули — навчися володіти словом. Твої слова мають на тебе працювати. І не треба марнувати на це все життя. Досить витратити три дні.

Курс необхідний будь-якій людині, яка веде листування, займається рекламою, журналістикою, політикою чи піаром. Інакше кажучи, кожному, хто хоч якось пов’язаний із текстом.

Якщо вам незрозумілий текст — це не значить, що ви поганий читач. Швидше за все, вас обманює автор, який вдає із себе розумного.

Щоб стати гарним читачем, треба мати редакторську навичку. На курсі Густава Водічки ви навчитеся не лише відмінно писати власні тексти, а й добре розбиратися в чужих. Бути гарним редактором необхідно будь-якому керівникові. Працюючи з текстами своїх підлеглих, ви зможете швидко помітити все зайве, виокремити головне і зробити мудрі правки.

І, найголовніше, курс Густава Водічки допоможе вам професійно ставити завдання всім, хто вашу волю і слова перетворює на текст.

Курси проводяться за адресою: вул. Костельна, 8

Розклад курсів

Київ

Найближчий курс у Києві відбудеться з 19 по 21 серпня

Курси проводяться за адресою: вул. Костельна, 8

Одеса

Призначених дат поки що немає
Курси проводяться в Одеському лінгвістичному центрі за адресою: вул. Маразлієвська, 10.
В Одесі у п’ятницю курс починається на годину раніше — о 17:00, решта розкладу стандартна

Дніпро

Призначених дат поки що немає
Курси проводяться в арт-центрі «Квартира» за адресою: Троїцька площа (колишня Червона), 3-1

Львів

Найближчий курс у Львові відбудеться восени 2022 р.
Курси проводяться в арт-просторі Come In за адресою: вул. С. Крушельницької, 3

Набір до груп лише за попереднім записом

Інформація про проведення курсів

Курс складається із 5 занять за 3 дні. Заняття проводяться групами від 10 до 12 осіб. Можлива організація курсу на території замовника, на території третьої сторони, а також виїзні курси у регіонах.

Важливо!

Невиконане завдання, запізнення чи пропуск будуть причиною для відрахування з курсу. Оплата за заняття, що залишилися, не повертається.

Регламент курсу

Перший день

16:00–16:15 — кава-брейк
16:15–21:30 — заняття № 1
По закінченню — отримання домашнього завдання

Другий день

10:00 — кава-брейк
10:15–15:15 — заняття № 2, отримання завдання
15:15 — обід
16:00–18:00 — виконання завдання
18:00–18:15 — кава-брейк
18:15–21:30 — заняття № 3П
о закінченню — отримання домашнього завдання

Третій день

10:00 — кава-брейк
10:15–15:15 — заняття № 4, отримання завдання
15:15 — обід
16:00–18:00 — виконання завдання
18:00–18:15 — кава-брейк
18:15–21:30 — заняття № 5

Важливо!

Кожне домашнє завдання має бути виконане до наступного заняття!

Якщо ви хочете пройти весь курс Густава Водічки, ви маєте відвідати кожне його заняття і виконати всі домашні завдання. Невиконане завдання, запізнення чи пропуск будуть причиною для припинення курсу. Оплата за курс не повертається!

Запитання і відповіді

Що мені дадуть курси Густава Водічки?

За короткий термін ви опануєте ще одну професію. Отримаєте навичку письменницької майстерності, яка дозволить писати цікаві та захопливі тексти. Тексти, які хочеться читати.

Якщо ви вже гарно пишете — писатимете ще краще. Ви станете фахівцем, праця якого оцінюється дорожче. Амбітним людям проходження курсів дасть можливість задовольнити свої амбіції. Ви зможете написати такий текст, який стане вашим спадком. Спадком для ваших близьких, родичів, друзів, знайомих. І взагалі — для світу. Ви залишите після себе слід! Після курсу ви навчитеся по-іншому читати, по-іншому сприймати написане. Станете багато на що дивитися іншими очима. В будь-якому разі, ви — змінитеся.

Що я навчуся писати?

Все. Все, що забажаєте. Звісно, якщо захочете.

Чи кожен здатний опанувати письменницьку майстерність?

Так, писати може кожен. Кожній людині є що сказати! Адже будь-яка людина являє собою величезний інтерес — хай то банківський службовець, музикант чи продавець. Навіть найостанніший п’яниця зі смітника має власний життєвий досвід і погляди на світ. І він може розповісти про них так захопливо, що його захочуть почути й зрозуміти. В кінці курсу абсолютно очевидно, що писати може кожен. Питання полягає в іншому: якщо навчити людину писати можна, то чи захоче вона бути письменником — залежить лише від неї. Бути письменником — це велика відповідальність. Якщо раніше людина могла сказати, що не вміє і не знає, як писати, то після курсів вона вже не може так говорити. Вона має сама вирішити: хоче вона бути письменником чи ні.

Як можна навчити писати людину «з вулиці»?

Існують закони письменницької майстерності, сформульовані Густавом Водічкою. Вони досить прості для розуміння, і засвоїти їх може будь-яка психічно здорова людина. Тому не має значення, є в людини досвід роботи з текстами чи ні. Проведені курси свідчать, що саме люди «з вулиці» пишуть дуже добре. Ймовірно, комусь із них варто виявити більше наполегливості. Підтвердити сказане можуть відомі всьому світові письменники-класики. Лише погляньте: Лев Толстой — це колишній офіцер-артилерист, Шевченко — хлопчик-кріпак, Микола Гоголь — поміщик, Максим Горький узагалі з найнижчих верств суспільства, людина фізичної праці, він не просто «з вулиці» — він зі смітника.

Якщо я не журналіст, навіщо мені це треба?

Як мовиться в одній казці, «всі, хто не вміє писати, ростуть дурнями». Тому писати має кожна людина. Ми сьогодні знаємо чимало подробиць із життя відомих людей тільки тому, що вони були графоманами — людьми, які все записують. І тепер ми розуміємо, що набагато важливіше знати не думку інших про людину, а думку самої людини, яку вона сама залишила про все навколо. Саме це робить письменник. Тому письменник — це певний статус. Він повчає весь світ. Адже ми всі так любимо повчати інших. Густав Водічка пропонує повчати не сусіда, а цілий світ.

Чому у вас немає програми з темами і тезами кожного заняття?

Все, що відбувається на курсах, є унікальною авторською методикою Водічки. Прийоми та техніку Водічки, а також атмосферу курсів неможливо описати в тезах. Всі курси проходять по-різному, це залежить від складу учасників групи, тому і результат щоразу виходить строго індивідуальним. Зробити письменником людину за 3 дні — це диво, яким володіє тільки Густав Водічка. Але важко уявити собі програму і тези дива…

Чи можна придбати відеозаписи курсів або інший навчальний матеріал?

Ні. Необхідна лише особиста присутність. На заняттях людина переживає певну гаму почуттів. Це дозволяє їй бути відкритою та сприйнятливою до всіх знань, які вона отримує від тренера. Для цього необхідна лише особиста присутність — на відстані навчити просто неможливо. Потрібна реакція тренера і учня. Адже в кожної людини своя особливість — свій спосіб включення в письменницьку майстерність. І тренер знає, що необхідно, щоб розвинути ці здібності. Відеозапис цього не дасть. Там немає тренерського особистого контакту з людиною.

Що це за письменник такий? Де він пише? Які конкретно книги написав Густав Водічка і де їх можна побачити чи купити?